Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak uczyć się języka angielskiego, jednocześnie robiąc coś, co kochasz? Jeśli jesteś fanem filmów i seriali, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Seriale i filmy to nie tylko przyjemna rozrywka, ale także efektywna nauka języka. W tym wpisie na blogu odkryjemy, dlaczego oglądanie anglojęzycznych filmów i seriali jest tak pomocne i ułatwia naukę języka obcego. Jeśli szukasz seriali lub filmów do nauki angielskiego to ten artykuł jest dla Ciebie!

Zalety oglądania seriali i filmów do nauki angielskiego

Lubisz oglądać filmy? Nauka języka obcego poprzez interesujące filmy i seriale to nie tylko przyjemność, ale także świetna forma nauki języka. Dlaczego warto zainwestować swój czas w naukę angielskiego poprzez oglądanie filmów i seriali? 

 1. Zrozumienie kontekstu i niewerbalnej komunikacji: Filmy i seriale to nie tylko nauka angielskich słów. To również gesty, mimika twarzy, ton głosu i kontekst, w którym te słowa są używane. Oglądając ulubione filmy i seriale, uczysz się również, jak te elementy wpływają na znaczenie komunikatu.
 2. Poprawa umiejętności słuchania i wymowy: Regularne oglądanie filmów i seriali w języku angielskim pomaga poprawić Twoje umiejętności słuchania i wymowy. Na lekcjach języka często mamy słuchanki z podręcznika, ale to nie wystarczy. Oglądając filmy i serialem masz szansę zrozumieć różne akcenty i dialekty, a także nauczyć się poprawnej wymowy. Jest to idealny sposób na samodzielną naukę języka angielskiego w domowym zaciszu.
 3. Rozszerzenie słownictwa i zrozumienie idiomów: Filmy i seriale są pełne nowych słów, zwrotów i idiomów, które możesz dodać do swojego słownictwa. Dzięki temu, będziesz mógł płynniej i naturalniej komunikować się w języku angielskim. Włącz film na ulubionej platformie streamingowej i zacznij uczyć się nowych słówek. 
 4. Zanurzenie w kulturę anglojęzyczną: Filmy i seriale to doskonałe źródło wiedzy o kulturze anglojęzycznej. Pozwalają na zrozumienie zwyczajów, tradycji i stylu życia, co jest niezwykle ważne w procesie nauki języka. Zajrzyj do świata języka angielskiego!

Rosnąca popularność serwisów VOD jako pomoc w nauce angielskiego

Gdzie znaleźć najlepsze filmy do nauki angielskiego? Platformy streamingowe, takie jak Netflix, HBO MAXX czy Disney +, stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Są one nie tylko źródłem rozrywki, ale również doskonałym narzędziem do nauki języka angielskiego.

Oglądanie filmów za pomocą platform streamingowych ma wiele zalet. Oferują one szeroki wybór filmów i seriali w języku angielskim, często z możliwością włączenia napisów, co ułatwia zrozumienie dialogów. Dodatkowo, umożliwiają one naukę w dowolnym miejscu i czasie – wystarczy dostęp do internetu. Warto wiedzieć że, wszystkie filmy możemy oglądać z angielskimi napisami. 

Jednak nauka języka angielskiego za pomocą platform streamingowych ma również pewne wady. Nie wszystkie filmy i seriale są dostępne w każdym regionie, co może ograniczać dostęp do pewnych materiałów. Co więcej, niektóre filmy i seriale mogą używać slangu lub dialektów języka angielskiego, co może być trudne do zrozumienia dla osób uczących się języka. Po trzecie, nauka poprzez oglądanie filmów i seriali wymaga samodyscypliny – łatwo jest zapomnieć o nauce i skupić się tylko na rozrywce.

Odpicuj Swój Angielski z moją pomocą 🇺🇸

Szukasz skutecznego i ciekawego sposobu, aby szlifować swój angielski?

Dołącz do kilkuset osób, którzy robią to z pomocą mojego kursu online.

Mimo tych wad, platformy streamingowe są cennym narzędziem do nauki angielskiego. Dzięki nim nauka staje się bardziej angażująca i związana z codziennym życiem, co przekłada się na lepsze wyniki.

Seriale i filmy do nauki angielskiego – jakie wybrać?

Wybór odpowiednich filmów do nauki języka angielskiego jest kluczowy dla Twojego sukcesu. Ale jak wybrać te, które będą najbardziej pomocne w Twojej nauce? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.

 1. Jak wybrać odpowiedni poziom trudności: Wybieraj filmy i seriale, które są na Twoim poziomie językowym lub nieco wyżej. Jeśli materiał jest zbyt trudny, możesz się zniechęcić. Jeśli jest zbyt łatwy, nie nauczysz się niczego nowego. Dla osób początkujących polecam filmy animowane, w których dialogi są dużo łatwiejsze.
 2. Gdzie szukać rekomendacji: Internet jest pełen stron i forów, gdzie ludzie dzielą się swoimi ulubionymi filmami i serialami do nauki angielskiego. Z pewnością nauczyciele angielskiego również pomogą wybrać film. Dobrym pomysłem jest poszukanie listy najlepszych filmów do oglądania na danym poziomie języka angielskiego.
 3. Przykłady filmów i seriali do nauki angielskiego: Niektóre filmy i seriale są szczególnie dobre do nauki angielskiego. Na przykład, seriale takie jak „Friends” czy „The Office” są znane z prostego języka i realistycznych dialogów. Dodatkowo, wiele osób uważa że amerykański angielski jest łatwiejszy do zrozumienia. Filmy takie jak „Bridget Jones Diary” czy „The Social Network” są również świetne do nauki, dzięki swoim dobrze napisanym dialogom i interesującej fabule filmu.

Techniki nauki angielskiego z filmów i seriali

Teraz, gdy już wiesz, jakie korzyści przynosi nauka angielskiego poprzez filmy i seriale i jak wybrać odpowiednie materiały, czas nauczyć się kilku technik, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać ten proces. Oto kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci uczyć się angielskiego z filmów i seriali.

 1. Używanie napisów: Zacznij od oglądania filmów i seriali z polskimi napisami. To pomoże Ci zrozumieć, co mówią postacie, a także nauczyć się nowych słów i zwrotów. Kolejnym etapem będzie włączenie angielskich napisów, które będą pomocne w nauce języka angielskiego na trochę wyższym poziomie. Osoby zaawansowane mogą zmierzyć się z oglądaniem filmów i seriali w oryginale.
 2. Aktywne słuchanie i notatki: Oglądanie filmów i seriali to nie tylko zabawa, ale także nauka. Dlatego ważne jest, abyś aktywnie słuchał i robił notatki. Zapisuj nowe słowa i zwroty, które chcesz zapamiętać, a następnie powtarzaj je regularnie. Dzięki temu, Twoja znajomość języka angielskiego wskoczy na wyższy poziom! 
 3. Powtarzanie dialogów i naśladowanie akcentów: Powtarzanie dialogów z filmów i seriali to świetny sposób na poprawę Twojej wymowy i płynności. Możesz nawet próbować naśladować akcenty postaci, aby lepiej zrozumieć różnice między różnymi akcentami angielskimi.

Praktyczne wskazówki i strategie

Teraz, gdy jesteś wyposażony w techniki nauki języka angielskiego z filmów i seriali, chciałam podzielić się kilkoma praktycznymi wskazówkami i strategiami, które pomogą Ci jeszcze bardziej zwiększyć efektywność tej metody. Nie wystarczy zacząć oglądanie filmów, trzeba to robić z głową. Tak aby była to skuteczna nauka języka. 

 1. Regularność i konsekwencja: Jak w każdej nauce, kluczem do sukcesu jest regularność i konsekwencja. Stwórz harmonogram oglądania i nauki, który będzie dla Ciebie wygodny i przestrzegaj go. Nawet 15 minut dziennie może przynieść znaczne korzyści, jeśli będziesz to robić regularnie.
 2. Różnorodność materiałów: Oglądaj różne rodzaje filmów i seriali. To pomoże Ci nauczyć się różnych stylów mówienia, akcentów i słownictwa. Możesz na przykład wybrać jeden serial komediowy, jeden dramat i jeden film dokumentalny. 
 3. Cierpliwość i pozytywne nastawienie: Nie zniechęcaj się, jeśli początkowo nie zrozumiesz wszystkiego. Bądź cierpliwy i utrzymuj pozytywne nastawienie. Języka angielskiego uczysz się całe życie. Pamiętaj, że każdy film, który oglądasz, to krok naprzód w Twojej nauce.

Seriale i filmy do nauki angielskiego – podsumowanie

Podsumowując, nauka języka angielskiego poprzez filmy i seriale to efektywna i przyjemna metoda, która może przyspieszyć Twój postęp. Dzięki oglądaniu filmów zaczniesz zanurzać się w języku i kulturze anglojęzycznej, poprawisz swoje umiejętności słuchania i wymowy, rozszerzysz swoje słownictwo i zrozumiesz idiomatykę. Jeśli chcesz mieć kontakt z językiem obcym na co dzień – oglądanie filmów to świetny pomysł! Możesz, także sprawdzić wpis na blogu o popularnych angielskich skrótach. Zacznij swoją przygodę z filmami i serialami anglojęzycznymi już dzisiaj i odkryj, jak ta metoda może przyspieszyć Twój postęp.